Dębowa deska podłogowaDrewniane podłogi mają swój wyjątkowy urok i pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. Są trwałe i przyjazne dla środowiska, a wyjątkowo dobrze sprawdzają się w tych domach, w których mieszkają alergicy. Przyjazne dla dużych i małych wnętrz, estetyczne i tworzące wyjątkowo rodzinną atmosferę – takie są podłogi drewniane, które cenione są do dnia dzisiejszego i z których tak chętnie korzysta się w aranżacji wnętrz.

Do zwiększenia ich popularności przyczyniło się również wiele innych ich zalet. Są łatwe w pielęgnacji, utrzymanie ich w czystości nie sprawia większych problemów, a dzięki swym właściwością są przyjazne dla dzieci i alergików. Dodatkowym ich plusem jest świetna izolacja, zarówno termiczna, jak i akustyczna.

Ci, którzy zdecydują się na drewniane podłogi w swych wnętrzach, powinni zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego gatunku drewna. Gatunek drewna w istotny sposób wpływa na fakturę podłogi oraz na jej kolor. Wybór jest tu szeroki. Europejskie i egzotyczne gatunki mogą znaleźć zastosowanie w każdym domu. Warto postawić na te, które wyróżniają się największą trwałością. Za te najodporniejsze uchodzą: klon, jesion, dąb oraz buk.

Wzornictwo i kolorystyka podłóg drewnianych również zależy w dużej mierze od gatunku drewna. Jasne podłogi drewniane to przede wszystkim te, do których wykorzystane zostały takie gatunki, jak klon czy sosna. Deska dębowa czy jesionowa zapewnia z kolei ciemniejszą barwę i bardziej urozmaicone wzornictwo. Gatunki egzotyczne to cała gama żywych kolorów, które każdemu wnętrzu mogą nadać wyjątkowego charakteru.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika