Zawsze rozpoczynam dzień od zapoznania się z gazetką, która codziennie trafia pod moje drzwi… kawka, śniadanie i codzienna porcja nowinek ze świata to taki mój sposób na dobry początek, który pozwala przetrwać cały zazwyczaj ciężki dzień. Oczywiście zawsze staram się na samym początku przeczytać w całości horoskop dzienny. Chociaż jestem raczej sceptyczna i twardo stąpam po ziemi, to jednak lubię nastawić się optymistycznie do życia dzięki tego rodzaju informacjom.

Nikt jeszcze nie udowodnił mi, że przeznaczenie czy los, który mamy zapisany w gwiazdach, to tylko przypuszczenia, które można włożyć między bajki. Dlatego codziennie zapoznaję się ze swoim horoskopem, nie uważam tego za coś złego czy nawet niedojrzałego.

Są oczywiście ludzie, którzy twierdzą, że zawarta w horoskopach treść jest zupełnie nieprawdziwa i nieuzasadniona, wyssana z palca. Ich teorie jednak do mnie nie przemawiają, a nawet jeśli jest to tylko szukanie między wierszami jakiegokolwiek sensu, to nie widzę w tym nic złego. Chyba najwyższa pora, by uruchomić swoją podświadomość, a nie tylko ograniczać się w racjonalnym myśleniu i akceptować wszystko to, co zostaje nam narzucone.

Wiele osób uważa, że celowo zamieszcza się horoskop, nawet dzienny, aby uświadamiać nam, że może w każdej chwili wydarzyć się coś, co odmieni nasze życie. Tylko pytanie zasadnicze brzmi, czy będziemy w stanie ją dostrzec oraz na swój sposób docenić, bo dużo osób nie zauważa tego, nawet wręcz przeciwnie, twierdzi, że nic takiego się nie wydarzyło. Ciężko jednak powiedzieć, jaki powinien być status takiego zrządzenia losu, może ze względu na codzienną sytuację ekonomiczną i gospodarczą odrzucamy wierzenie we wszystko, co nierealne i nienamacalne.

Z jednej strony takie trzeźwe podejście jest dobre, z drugiej jednak, gdy zapominamy o marzeniach i nie wierzymy zupełnie w nic, tracimy w jakimś sensie cel naszego życia. Staje się ono nudne oraz monotonne, a pretensje powinniśmy kierować wyłącznie do siebie… jednak gdy przekroczymy już pewną granicę sceptycznego podejścia do otaczającej nas rzeczywistości i świata, w jakim żyjemy, to powrót do niej nie będzie już taki łatwy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika