nogiCellulit to bardzo nieestetyczny „defekt”, z którym boryka się wiele kobiet. Wiele z nich zastanawia się w jaki skuteczny sposób mieć znów ciało pozbawione grudek i nierówności. Niestety – mimo różnorodnych metod na cellulit nie wszystkim paniom udaje się osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Nie da się ukryć, że pozbycie się „skórki pomarańczowej” jest dość trudnym zadaniem – zwłaszcza, gdy nie skupiamy się na zwalczaniu objawów cellulitu, a nie istotnych przyczyn. A to właśnie one powinny być w pierwszej kolejności wyeliminowane. Decydując się na zwalczanie „pomarańczowej skórki” warto wiedzieć, że nie tylko domowe sposoby się sprawdzają. Ważne jest zastosowanie takich specyfików, jak kremy antycellulitowe. Co więcej – warto wziąć pod uwagę zabiegi. Jak się okazuje endermologia na cellulit jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia jest zabiegiem, który wykorzystuje dobroczynną moc masażu. Jest on przeprowadzany przy pomocy specjalnego aparatu, który posiada głowicę ( wyposażoną w precyzyjnie obracające się rolki). Endermologię można zatem śmiało określić jako specyficzny masaż skóry, którego celem jest usuwanie cellulitu.

Warto wiedzieć, że intensywność endermlogii jest zmienna – w zależności od partii ciała, poddawanej zabiegowi. Najczęściej zabieg przeprowadzany jest na pośladkach, udach; nieco rzadziej – na ramionach.

Trzeba też zaznaczyć, iż endermologia jest zabiegiem, który związany jest z odczuwaniem pewnego dyskomfortu. Jednakże jest to uzależnione od tego jak rozległy posiadamy cellulit, a ponadto od indywidualnej wrażliwości na ból. Niemniej jednak nie warto się zbytnio denerwować, bowiem by zminimalizować powstający dyskomfort – na ciało (poddawane endermologii) zakłada się specjalny dres, który znacznie zmniejsza odczuwanie nieprzyjemnych doznań.

Skuteczność endermologii w zwalczaniu cellulitu

Te kobiety, które chcą na dobre pozbyć się cellulitu powinny zdecydować się na endermologię. Bowiem jest to zbieg, który – wykonywany regularnie – przynosi oczekiwane efekty.

Jak się okazuje działanie endermologii sprawia, że „skóra staje się wygładzona, dobrze odżywiona i sprężysta; nie ma na niej widocznych śladów „pomarańczowej skórki”. Warto wiedzieć, że sekret kuracji tkwi w fibroblastach ( mikroskopijnej wielkości komórki, znajdujące się w skórze każdego człowieka, a odpowiadające za wytwarzanie włókien białkowych – gwarantujących skórze elastyczność i wytrzymałość).I w odniesieniu do endermologii – trzeba powiedzieć, iż zabieg ten polega na rozciąganiu fibroblastów, gdzie następuje pobudzenie produkcji włókien białkowych – kolagenu i elastyny. Takie działanie jest bardzo dobre na usuwanie cellulitu. Bowiem skóra sprężysta jest znacznie mniej narażona na powstawanie grudek i nierówności.

Warto na zakończenie zaznaczyć, iż poddanie się jednorazowej kuracji nie przyniesie zbyt dobrych efektów redukujących cellulit. Bardzo możliwe, że po jednym seansie nie zauważymy żadnej widocznej zmiany. Niemniej jednak nie warto się zniechęcać, tylko zdecydować się na przeprowadzenie całej serii zabiegów. Wystarczające będzie odbycie dziesięciu seansów ( wykonywanych co kilka dni).

Kto skorzysta z zabiegu endermologii?

Warto zaznaczyć, iż odpowiednio przeprowadzona endermologia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i dlatego niemal każdy może się niemu poddać bez najmniejszych obaw. Warto zauważyć, iż bezpieczeństwo endermologii gwarantuje prawidłowo działający sprzęt. Aparat przeznaczony do wykonywania zabiegu wyposażony jest w specjalne czujniki, które precyzyjnie kontrolują prawidłowość przebiegu zabiegu. Zatem nie ma obaw przed wystąpieniem jakichś niepożądanych skutków.

 

Wiele kobiet – chcących pozbyć się „skórki pomarańczowej” – będzie się zastanawiało, czy akurat one skorzystają z takiego dobroczynnego masażu skóry. Dlatego warto podkreślić jeszcze raz, że zabieg endermologii przeznaczony jest do likwidowania cellulitu. Trzeba jednak zaznaczyć, iż posiada on liczne przeciwwskazania,. Które niestety ograniczają dostęp do endermologii. Do przeciwwskazań do wykonania zbiegu zalicza się m.in.ciążę, stany zapalne skóry, czynne nowotwory, mechaniczne uszkodzenia naskórka, a ponadto – rumień słoneczny, tendencja do pękania naczynek i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Warto wiedzieć…

Wiadomo – każda kobieta chciałaby, aby uzyskane pozytywne rezultaty endermologii utrzymywały się już zawsze. Niestety w rzeczywistości jest tak, że trzeba użyć pozostałych sposobów na cellulit, by faktycznie efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej.

Warto mieć świadomość, że koniecznością jest dokonanie zmian w dotychczasowym sposobie życia. Po pierwsze – warto postawić na regularnie wykonywane ćwiczenia. Bowiem dzięki nim – nie tylko pozbywamy się zbędnego tłuszczyku, ale też przyczyniamy się do usprawnienia krążenia i powiększenia elastyczności skóry. Po drugie – trzeba zdecydować się na odpowiednie jedzenie , czyli sprzymierzeńcem w zwalczaniu cellulitu będzie dieta bogata w warzywa i owoce i produkty pełnoziarniste. Dodatkowo – powinno się unikać długotrwałego przebywania – czy to w pozycji siedzącej, czy stojącej. Bowiem przyczynia się to do zaburzeń w krążeniu, co w efekcie prowadzi do powstania cellulitu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika