włosyWiele osób zmaga się z przerzedzającą czupryną. Jak się okazuje taki małoprzyjemny problem dotyczy mężczyzn, jak i licznych kobiet. I tylko nieliczni wiedzą jak można temu procesowi przeciwdziałać, by wreszcie mieć bujne włosy. Mimo, że istnieje spora grupa środków na nadmierne wypadanie włosów, to jednak tylko pewne z nich są przeznaczone do stosowania przez obie płci. Jak się okazuje – w ostatnim czasie bardzo popularne stały się tabletki na łysienie dla kobiet i mężczyzn. Ale czy faktycznie działają? Jakich efektów po nich można się spodziewać? Poniżej znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Kilka słów o łysieniu

Łysienie to „dolegliwość”, z którą obecnie zmaga się coraz większa grupa osób. Są to kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Niezależnie jednak od tego kogo akurat nadmierne wypadanie włosów „dopadło” przyczyny są te same. Najważniejszym powodem, dla którego pojawia się łysina jest fakt, iż wiele osób niewłaściwie się odżywia. Braki w istotnych dla prawidłowego wzrostu włosów – składników odżywczych ( m.in. cynku), niekorzystnie odbijają się kondycji czupryny. Bardzo często jest tak, że nadmierne wypadanie włosów jest następstwem nieleczonego łojotoku, czy łupieżu.

Innymi przyczynami łysienia są uwarunkowania genetyczne – mamy wówczas do czynienia z łysieniem androgenowym, Ten typ nadmiernego wypadania włosów jest bardzo charakterystyczny – dla mężczyzn; niemniej jednak to łysienie typu męskiego występuje również i u kobiet. I u nich ma ono charakter przerzedzania się czupryny (odwrotni niż u mężczyzn – u nich zauważalna jest typowa łysina).

Tabletki na różne typy łysienia

Warto zaznaczyć na samym początku, iż tabletki na łysienie – dla kobiet i mężczyzn – są preparatem, skutecznie niwelującym różne typy łysienia. Po pierwsze – najlepsze efekty uzyskuje się przy niwelowaniu łysienia androgenowego, niemniej jednak bogaty skład specyfiku gwarantuje również zredukowanie pozostałych przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

Tabletki sprawdza się ponadto w przypadku nadmiernego przerzedzania się włosów – wynikających z dość traumatycznych sytuacji. Jak się okazuje silne stresy (które dodatkowo długo trwają) powodują nadmierne wypadanie. Wówczas mamy do czynienia z łysieniem plackowatym. I rozwiązanie takiego problemu będą właśnie tabletki. Dodatkowo – kapsułki pozwalają na zredukowanie łysienia polekowego, które jest następstwem przyjmowania pewnych farmaceutyków.

W jaki sposób działają tabletki dla kobiet i mężczyzn na łysienie?

Tabletki na łysienie przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn swą skuteczność zawdzięczają innowacyjnej formule. Jak się okazuje – odpowiednio dobrane substancje składowe celują w przyczyny problemu łysienia, jak i w skutki. Dzięki temu jest możliwe skuteczne zatrzymanie wypadania włosów. Warto zatem zauważyć, iż właśnie ten fakt przyczynia się do tak dużej popularności tabletek na łysienie.

Jaki to będzie skład? Otóż ważną składową jest L-lizyna. Jak się okazuje – ten aminokwas przeciwdziała nadmiernej stracie włosów poprzez skuteczne „przejmowanie” enzymu 5-alfa reduktazy ( który, jak wiadomo, uczestniczy w procesie przekształcenia testosteronu w szkodliwa formę – DHT).

Dodatkowo – wysoka efektywność tabletek na łysienie dla kobiet i mężczyzn jest możliwa poprzez obecność roślinnego ekstraktu z Saw Palmetto. Ten wyciąg jest mocnym inhibitorem DHT i dlatego skutecznie hamuje procesy tworzenia sięDHT, co w rezultacie pozwala na przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu.

W składzie kapsułek znajduje się również L-arginina. Dzięki tej substancji jest możliwe spowodowanie szybszego odrostu zdrowego owłosienia.

Niezwykle istotnym składnikiem, który bardzo dobrze sprawdza się przy zwalczaniu łysienia u kobiet jest wyciąg z zielonej herbaty. Ta substancja pozwala na szybszy odrost włosów.

Stosowanie tabletek

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż tylko systematyczne stosowanie tabletek na łysienie pozwoli na całkowite zniwelowanie problemu nadmiernej straty włosów – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. By zauważyć efekty – te najlepsze powinno się kapsułki przyjmować przez okres przynajmniej kilku miesięcy. Niemniej jednak pierwsze satysfakcjonujące efekty są zauważalne już po kilku – kilkunastu tygodniach.

By mieć pozytywne rezultaty – tabletki na łysienie winno się zażywać co dzień. Oczywiście najlepiej jest łykać w odpowiednich godzinach – tak by za cały dzień przyjąć cztery kapsułki.

Czy warto zainwestować w tabletki na łysienie?

Wiele osób będzie się zastanawiało, czy faktycznie tabletki na łysienie będą dobrym rozwiązaniem problemów z przerzedzającą się czupryną? Okazuje się, że tak – może to być bardzo trafne wyjście. Niemniej jednak warto wybierać takie specyfiki, które zawierają w składzie wyżej wymienione substancje składowe. Jak się bowiem okazuje – tylko tak dobrane substancje i innowacyjna formuła mogą faktycznie przyczynić się do całkowitej eliminacji problemu z łysieniem. Niemniej jednak warto pomyśleć również o właściwej diecie, jak też o odpowiedniej pielęgnacji swej czupryny.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika