Dzieci zmieniają się błyskawicznie, zrobienie dobrego zdjęcia będzie nie tylko pamiątką, do której chętnie będziemy wracali, ale także zapisem tego, jakie było mając 3, 6, 9 miesięcy czy lat.

Tym niemniej robienie zdjęć dzieciom niemowlętom może sprawiać wiele kłopotów, trudno znaleźć dobry moment do zrobienia zdjęcia. Warto, więc pamiętać o kilku sprawach przy robieniu zdjęć dzieciom.

Po pierwsze, trzeba stworzyć przyjazną atmosferę, należy upewnić się, że dziecko czuje się bezpiecznie. Dzięki temu będzie zachowywało się naturalnie i spontanicznie, co znacznie zwiększa szanse na zrobienie dobrego zdjęcia. Wan e jest również, by dzieci nie były chore lub w złym nastroju. Wtedy o wiele trudniej wywołać u nich spontaniczność. Są bardziej zniecierpliwione i marudne.

Jeżeli dzieci będą się dobrze bawić w trakcie sesji zdjęciowej, to fotograf będzie miał więcej czasu i okazji na zrobienie zdjęcia. Warto na przykład pokazać zdjęcie, które pokazuje się na wyświetlaczu w aparacie. Jeżeli będą miały poczucie, że uczestniczą w procesie tworzenia zdjęć, chętniej będą uczestniczyły w całym przedsięwzięciu.

Bardzo ważne jest by nie

Prosić naszego małego modela, by uśmiechnął się do aparatu, ponieważ jedyne, co możemy uzyskać to typowy, niezbyt interesujący wyraz twarzy. Jeżeli natomiast nawiążemy kontakt z dzieckiem, staniemy się bliżsi dla niego, to jest o wiele większa szansa na dobre zdjęcia.

 

Nie możemy również bezustannie zmuszać dzieci do uśmiechu, bo mogą szybko się zmęczyć. Ważniejsza jest nietypowa super minka niż kolejny taki sam uśmiech.

 

Fotografia dziecięca nie jest łatwą sztuką, ale z pewnością można jej się nauczyć. Ważne jest, by pamiętać, że dzieci są bardziej interesujące w spontanicznych ujęciach niż pozowanych kadrach.

Takie same zasady obowiązują, jeżeli chcecie zrobić dobre zdjęcia w czasie chrztu lub komunii. Dzieci nie muszą zawsze uśmiechać się do fotografa 🙂

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika