Takie pytanie zadaje sobie najprawdopodobniej większość z nas i to niezależnie od tego, czy nasza waga jest w normie, czy mamy nadwagę, czy otyłość. Wraz z pytaniem o to jak schudnąć pojawia się jednocześnie marzenie o bezbolesnym, skutecznym i natychmiastowym chudnięciu. Często liczymy na cud. Niestety, w odchudzaniu cudów nie ma. To ciężka praca i sporo wyrzeczeń, a na cały proces składa się przynajmniej kilka różnych płaszczyzn naszej życiowej aktywności.

Jak schudnąć? Pracować nad sobą. Innej recepty nie ma. Większość osób odchudzających się zna tę receptę, ale może warto przedstawić ją po raz kolejny? Dla przypomnienia?

Jak zatem schudnąć?

Na pewno nikt nie schudnie bez odpowiedniej diety. Niezbędna jest też aktywność fizyczna, a dodatkowo możemy posiłkować się różnymi trybami ułatwień tj. na przykład tabletkami odchudzającymi pomagającymi przetrwać na diecie lub usprawniającymi metabolizm oraz kosmetykami i zabiegami wyszczuplającymi.

Dieta

Dieta jest podstawą. Sama aktywność fizyczna na pewno nie wystarczy, jeśli przy tym będziemy objadać się kalorycznymi pokarmami.
Podstawowym problemem osób odchudzających się jest nie tylko kwestia ilości, ale i jakość spożywanych pokarmów.
Redukując ich ilość należy pamiętać przede wszystkim o zmniejszeniu kaloryczności posiłków bez szkody dla ich wartości odżywczych. Pamiętajmy, że odżywianie polega na dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości składników, które są mu niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Procesy, jakie zachodzą w naszym organizmie dla sprawnego przebiegu potrzebują i energii (węglowodanów) i lipidów (tłuszczów), białek i aminokwasów oraz ogromnej ilości witamin i minerałów.
W zdrowej diecie nie może zabraknąć żadnego z tych składników. Toteż pamiętajmy, że całkowite wyeliminowanie tłuszczu bądź cukrów jest również niewskazane.
Podstawową kwestią, tak czy inaczej, pozostaje nadmierne łaknienie i podjadanie pomiędzy posiłkami. Jak schudnąć, gdy trudno nam się uporać z uczuciem głodu i ciągłym niedosytem? To jedna z podstawowych barier, ale i z nią można sobie w pewnym stopniu poradzić. Wystarczy sięgnąć po produkty, które są jednocześnie sycące, dostarczają niewielkiej ilości kalorii i mają niski indeks glikemiczny. Takimi produktami są warzywa i zawarty w nich błonnik.
Błonnik możemy też spożywać w postaci tabletek (zawiera go wiele preparatów na odchudzanie).
Jeśli natomiast on nie pomoże dobrym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie najnowszego odkrycia dietetyków, jakim jest Hoodia Gordonii. Hoodia oszukuje głód.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Ćwiczenia wcale nie są niezbędne, ale bez ćwiczeń należałoby się głodzić, żeby odchudzanie faktycznie dało jakiekolwiek efekty. Tymczasem ruch i aktywność fizyczna działa jak najlepszy spalacz tłuszczu na świecie, a dodatkowo poprawia metabolizm i … poprawia nastrój.
Jak schudnąć przy pomocy ćwiczeń? Jeśli nie objadamy się zanadto, wystarczy, że codzienna porcja ruchu i codzienne wydatki energetyczne przewyższą ilość spożywanych kalorii. To dosyć proste, aczkolwiek trzeba się trochę namęczyć.
Pamiętajmy jednak o jednym: jeśli zależy nam na jak najefektywniejszej redukcji tkanki tłuszczowej należy ćwiczyć przynajmniej pół godziny dziennie (godzina to optimum). Ćwiczenia wcale nie muszą być intensywne. Wystarczą marsze tj. spacery. Po 15-20 minutach wysiłku organizm sięgnie po zapasy energii zgromadzone w tkance tłuszczowej. To wtedy właśnie trening opłaca się najbardziej, czy warto po pół godzinie przerywać? Zdecydowanie nie. Poza tym, jak twierdzą specjaliści, najlepiej jest ćwiczyć rano. Wieczorem jesteśmy mniej efektywni, a i organizm nie jest tak skłonny do spalania tkanki tłuszczowej jak w godzinach porannych.

Kosmetyki wyszczuplające

Jeśli stosujemy i dietę i ćwiczenia kosmetyki będą wspaniałym dodatkiem. Bez diety i bez wysiłku ich stosowanie możemy sobie podarować, bo nawet jeśli jakiś krem bądź maska uwolnią nieco tłuszczu z naszej podskórnej tkanki tłuszczowej to uwolnione drobinki i tak musimy spalić. W przeciwnym razie stosowanie masek i kremów mija się z celem. Kosmetyki tego typu należy też umiejętnie stosować, najlepiej w połączeniu z masażem. Wtedy zadziałają, ale pod jeszcze jednym warunkiem, mianowicie takim, że będziemy stosować je regularnie.

Jak zapewne zdążyliście / zdążyłyście się zorientować nie ma w tym tekście niczego odkrywczego, ale trudno odkryć jakieś cudowne sposoby na odchudzanie, sposoby, które nie wiązałyby się z zagrożeniem organizmu wycieńczeniem, chorobami, albo z efektem jo-jo.
Na pytanie: jak schudnąć? Jak schudnąć zdrowo i bezpiecznie? Może być tylko jedna odpowiedź: najbezpieczniej i najskuteczniej jest chudnąć stopniowo i naturalne i niestety w oparciu o założenia, o których przecież już wiemy, a łudzimy się, że można je jakoś obejść i ominąć. Niestety. Tak się nie da, a nawet jeśli jest to możliwe to ze szkodą dla zdrowia.

Więcej informacji na temat zdrowego i skutecznego odchudzania znajdziesz na stronie Chudzianka.pl. Znajdziesz tam również recenzje popularnych preparatów wspomagających odchudzanie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika