jaksieuchronicprzedwlamaniemJeżeli obawiasz się, że dorobek Twego życia może paść łupem złodziei, koniecznie zainwestuj w odpowiednie systemy antywłamaniowe. Ale pamiętaj, że nawet najlepsze zabezpieczenia mogą okazać się bezużyteczne, jeśli nie będziesz przestrzegał podstawowych środków bezpieczeństwa.

Już od dawna wiadomo, że nowe technologie to nasi sprzymierzeńcy w walce o bezpieczny dom. Okna antywłamaniowe składają się z kilkuwarstwowych szyb oraz specjalnych okuć, wyposażonych w dodatkowe zaczepy. Zdecydujmy się również na drzwi o solidnej konstrukcji, które zawierają antywłamaniowe zamki i bolce (dobrze, by wybrany przez nas portal posiadał także zaporę łańcuchową oraz wizjer). Zawsze sprawdzajmy też przed wyjściem, czy okna i drzwi są na pewno dobrze zamknięte.

Jeśli mieszkamy w naprawdę nieciekawej okolicy, warto zamontować rolety zewnętrzne (albo kraty w oknach) czy nawet zdecydować się na system alarmowy bądź monitorujący (można też skorzystać z monitoringu internetowego). Złodziei może zniechęcić również porządna brama, oświetlenie wokół posesji czy zwykła tabliczka z napisem „uwaga zły pies”.

„Mowa jest srebrem, a milczenie zlotem”– pamiętasz to stare przysłowie? Czas wziąć je sobie do serca i po prostu trzymać język za zębami. Złodzieje są cierpliwi – wytrwale zbierają informacje nie tylko o zastosowanych systemach zabezpieczających, lecz także właścicielach upatrzonej posesji.

Ludzie zawsze lubili chwalić się zasobnością swego portfela, ale trzeba przyznać, że przechwalanie się jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Chodzi tu przede wszystkim o zasięg popularnych serwisów społecznościowych, z których potencjalny złodziej może się np. dowiedzieć gdzie i kiedy zamierzamy się udać na urlop.

Wyjeżdżając na dłużej należy powierzyć nieruchomość opiece kogoś zaufanego. Oprócz podlewania kwiatów, opiekun nieruchomości powinien przekonać włamywaczy, że ktoś jednak jest w domu. Jak? Na przykład poprzez codzienne odsłanianie i zasłanianie zasłon lub rolet, zapalanie światła czy zbieranie korespondencji i ulotek.

Wreszcie zwracajmy baczną uwagę na to, co dzieje się dookoła nas – nie trzeba być przecież Sherlockiem Holmesem, by zauważyć, że jakaś podejrzana osoba zbyt często kreci się wokół naszego domu czy posesji sąsiada. Zawsze też możemy o naszych podejrzeniach poinformować odpowiednio wcześniej policję.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika