Promocja jest podstawowym aspektem działalności każdej firmy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Bardzo dużo przedsiębiorstw wybiera realizację wydruków cyfrowych. Postaram się wyjaśnić jakie są różnice pomiędzy drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym. Oczywiście każda technologia ma swoje wady i zalety, ale o tym w dalszej części tekstu.

Druk offsetowy najlepiej jest stosować w wypadku zlecenia większych nakładów, np. druk ulotek, wizytówki, a nawet plakaty bądź papier firmowy dobrze jest drukować w technologii offsetowej. Druk offsetowy cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania, a przy dużych nakładach, jest to najtańsza forma drukowania dostępna na rynku.

Druk cyfrowy jest niestety niezwykle drogi przy zleceniu dużych nakładów, jest jednak opcja personalizowania wydruków, oznaczania ich innymi numerami, czy wpisywania innych nazwisk w przypadku wizytówek czy kuponów. Tracimy natomiast na jakości, a zwłaszcza najbardziej odczuje to nasza kieszeń. Druk offsetowy nie ma możliwości indywidualizacji wydruków, bowiem do każdego druku niezbędne jest naświetlanie matryc, z których następnie drukowane są materiały.

Drukarnie offsetowe, poza drukowaniem mają w swojej ofercie również bardzo obszerny pakiet usług dodatkowych, jak na przykład maszynowe szycie, składanie, bigowanie, falcowanie, oraz foliowanie wydrukowanych materiałów. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się także usługi druku UV na materiałach reklamowych.

Druk cyfrowy będzie świetnym rozwiązaniem do wykonania jednego plakatu, bądź pojedynczych materiałów promocyjnych. Trzeba jednak zawsze pamiętać o jakości, a różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami drukowania jest bardzo duża. Z technologii cyfrowej najczęściej korzystają klienci, którzy nie potrzebują dużych ilości wydruków. Drukarnie offsetowe nastawione są jednak na drukowanie dużych partii, często nawet dużych rozmiarów. Niestety drukarnie cyfrowe najczęściej obsługują format do A3, w pozostałych przypadkach niezbędne są dodatkowe plotery wielkoformatowe, z których ceny wydruków nie należą do niskich.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika