Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała, Twoim głównym treningiem powinien być typowy trening aerobowy czyli spalający tkankę tłuszczową. Ćwiczenia wzmacniające powinnaś wykonywać tylko jako dodatek. Zobacz jak ćwiczyć, żeby schudnąć!

Trzy wskazówki związane z treningiem aerobowym:

  1. Wiele osób próbuje ustalać własne zasady dla treningu aerobowego przez co trening przestaje nim być, a wysiłek i czas poświęcony na redukcję tkanki tłuszczowej zostaje niestety stracony.
  2. Trening aerobowy jest jedynym treningiem, który spala tkankę tłuszczową. Należy jednak pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa schodzi z całego ciała, więc nie da się wybrać danej partii którą chcielibyśmy odchudzić w treningu aerobowym. To, że niektóre miejsca są dla nas bardziej krępujące, wynika z naszych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych.
  3. Ćwiczeń siłowych i wzmacniających nie wykonuje się w celu spalenia tkanki tłuszczowej, tylko w celu wzmocnienia mięśni. Ćwiczenia siłowe nie spalają tkanki tłuszczowej, ale są pomocne w odchudzaniu, ponieważ wzmocniony mięsień potrzebuje więcej energii do pracy, co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika