W ostatnich latach wiele firm kosmetycznych wypuściło na rynek nowe linie kosmetyków mineralnych do makijażu. Mimo, że większość kobiet docenia walory i korzyści jakie płyną z tych kosmetyków dla ich skóry to wciąż istnieje duża grupa kobiet, która jest niezdecydowana i obawia się ich stosowania. W tym artykule postaram się wykazać zalety kosmetyków mineralnych i rozwiać wątpliwości tych, które jeszcze ich nigdy nie wypróbowały.

Zdrowy dla skóry

Makijaż wykonany z kosmetyków mineralnych zawiązuje się z ludzką skórą poprzez jej naturalne olejki a nie wodę. Taki makijaż daje naturalny opór wodzie i jest o wiele zdrowszy dla Twojej niż makijaż wykonany z kosmetyków konwencjonalnych.

Tradycyjny makijaż zawiera chemikalia i inne dodatki, które mogą podrażniać wrażliwą skórę lub powodować nieprzyjemne wypryski. Właściwie makijaż jest tak dobry i korzystny dla twojej skóry jak długo nie powoduje niekorzystnych zmian na skórze. Większość tanich podkładów, baz czy korektorów na dostępnych na naszym rynku zawiera w sobie składniki, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla skóry. Mineralne kosmetyki są najbezpieczniejsze ponieważ w sposób naturalny przylegają do olejów występujących w ludzkiej skórze i nie przenikają do porów. Taki makijaż działa jako środek chroniący przed wolnymi rodnikami. Niemal każda „bariera” pomiędzy skórą a otoczeniem jest dobra, tak długo, jak pozwala oddychać twojej skórze. Czego większość konwencjonalnych makijaży nie umożliwia.

Kosmetyki mineralne pozwalają skórze oddychać i jednocześnie zapewniają jej odpowiednią ochronę. Dzięki zastosowaniu w większości produktów mineralnych dwutlenku tytanu, stanowią one również doskonałą ochronę SPF. Nie można nie lubić makijaż, który tak wspaniale współpracuje z naturalnymi składnikami Twojego ciała.

Wszechstronny

Jeśli makijaż mineralny wykonany jest poprawnie będzie on o wiele bardziej wszechstronny i kompleksowy niż makijaż tradycyjny. Możesz mieszać go z wodą, produktami nawilżającymi czy kremami aby otrzymać pożądaną przez ciebie konsystencję. Można je stosować zarówno do ukrywania niedoskonałości na skórze jak tylko do delikatnego pokrycia. Mineralne pigmenty w postaci proszku są stosowane przez firmy kosmetyczne do kosmetyków kolorowych, tzw kolorówki. Mogą być stosowane przy produkcji cieni do oczu, eyelinerów, błyszczyków, maskar, róży do policzków i wiele innych. Praktycznie czysty pigment jest zdolny do mieszania się z czymkolwiek.

Trwały

Najczystsze kosmetyki mineralne mają bardzo długą żywotność. Każda kobieta chciałaby posiadać swój zestaw kosmetyków bez zmartwień, że będzie musiała wyrzucić część z nich do śmieci z powodu utraty ważności. Niektóre kobiety nie lubią nosić makijaż codziennie. A więc nie zużywają kosmetyków zbyt dużo. I po wydaniu często niemałych pieniędzy, chciałyby takie produkty, których nie będą musiały wyrzucać do kosza. Większość firm produkujących konwencjonalne kosmetyki dodają do swoich produktów składniki, które mają tylko jedno zadanie…… spowodować aby zużywały się szybciej lub by traciły szybko swoje właściwości, inaczej mówiąc by psuły się szybciej.

Natomiast kosmetyki mineralne są proste i neutralne. Nie gromadzą się w nich szkodliwe bakterie ponieważ nie zawierają materiałów organicznych, które są ich główną pożywką. Sama wiedza, że twoją twarz otula czysty i zdrowy kosmetyk powoduje komfortowe samopoczucie.

Jakość

Kosmetyki mineralne powinny zawierać bardzo niewiele składników. Najczęściej stosowaną substancją w kosmetykach mineralnych jest mika. Jest to tzw. składnik bazowy. Mika ma swojego zastępnika w przemyśle kosmetycznym. Tym zastępnikiem jest talk, który jest używany niemal przez wszystkie firmy kosmetyczne jako składnik numer jeden. Jednakże talk jest tylko tanim i mało pożytecznym wypełniaczem. Talk jest miękki i miły w dotyku jednak jego parametry przyczepności do skóry są nieporównywalnie gorsze od elitarnego minerału jakim jest mika. Mika posiada niesamowite właściwości przylegające dzięki czemu makijaż jest lepiej rozprowadzony i mniej wyzywający.

Mieszanki mineralne różnią się w zależności od firm produkujących kosmetyki mineralne. Sprawdzanie składników używanych przez daną firmę jest bardzo ważne ponieważ wiele firm „przemyca” tańszy talk do swoich produktów zamiast mikę. Kiedy jednak znajdziesz już idealny kosmetyk dla siebie jest praktycznie niemożliwe abyś kiedykolwiek wróciła do tradycyjnych kosmetyków.

Trwałość

Kosmetyki mineralne nie tylko utrzymuje się długo na półce ale także na skórze. Używając odrobinę podkładu mineralnego możemy zapewnić sobie optymalne i równomierne pokrycie. Jeśli jednak nasza skóra wymaga szczególnej uwagi, powinniśmy wpierw nałożyć bazę mineralną a następnie zaaplikować większą ilość podkładu aby zakryć niedoskonałości. To sprawi, że makijaż mineralny będzie utrzymywał się znacznie dłużej na twojej skórze.

Pamiętajmy, że decydując się na makijaż mineralny, rezygnujemy ze wszystkiego co zbędne. Ograniczamy się do bezpiecznych, niealergizujących pigmentów i kilku dodatków poprawiających właściwości aplikacyjne lub pielęgnacyjne kosmetyków.

O autorze

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuję się importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. W swojej ofercie posiadamy również torebki i portfele skórzane firmy Paters oraz bogatą ofertę perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy http://www.silver-fashion.pl, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika