Aktualne czasy, są czasami naprawdę ciężkimi, zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających własny biznes. Już niedługo skończą się dotacje bezzwrotne, a więc wielu ludzi będzie mogło zniknąć z rynku. Są jednak pewne sprawy, o których nie każdy przedsiębiorca myśli.

Jedną z tych rzeczy jest leasing samochodowy. Wiele osób decyduje się na kupno auta na normalnych warunkach, czyli wykładając dużą ilość gotówki lub po prostu kredytując auto w systemie kredytowym, dostępnym w jednym z banków. Są to bardzo niedobre działania, nie ważne czy w wypadku kierowania działalności gospodarczej czy też nie. Wykładając gotówkę na auto tracimy więcej, ponieważ jesteśmy zmuszeni odpowiednio policzyć inflację i wszystkie inne koszty.

Fakt, faktem taki samochód jest od razu nasz i wiemy, że nikt nam go nie zabierze. Czy takie rozwiązanie jest dobre – niekoniecznie, bowiem zamrożoną w aucie gotówkę, można by wykorzystać na coś zupełnie innego, na przykład lepszy rozwój przedsiębiorstwa, czy utworzenie dodatkowych miejsc pracy, które zarobiłyby na ratę leasingu i samochód zostałby za darmo.

Jeżeli jednak postawimy na kredyt bankowy, jest to niemądre rozwiązanie. Głównie z tego powodu, że nie możemy zaksięgowania rat kredytu. Decydując się na leasing, wszystkie raty leasingowe możemy odpisać od podatku. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla każdej osoby prowadzącej firmę.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że samochód używany przez kilka lat, ulega uszkodzeniu, leasing, jest ofertą, która sprawia, że cieszymy się wciąż nowym autem, płacąc stałą ratę, którą w całości wliczamy w koszty prowadzenia firmy. Takie rozwiązanie chwali wiele osób korzystających z leasingu samochodowego.

Leasing sprawdza się jednak nie tylko w trakcie leasingowania aut, bowiem mamy możliwość wybrać tę formę kredytowania do jakiegokolwiek urządzenia produkcyjnego (na przykład leasing maszyn}. Leasing jest coraz bardziej popularny i gwarantuje dla każdej firmy nowe urządzenia w zamian za stałe dogodne raty.

Decydując się na leasing należy przeanalizować wiele ofert i wybrać tę najkorzystniejszą, szczególnie kiedy mamy w planach leasing na dłuższy okres czasu. Na rynku mamy wiele firm leasingowych. Z pewnością uda nam się odnaleźć propozycję, która odpowiadać będzie naszym potrzebom.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika