laserSkórka pomarańczowa jest mało estetycznym defektem. Cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet, choć zdarzają się i panowie, których problem ten dotyka. Pojawiające się grudki i nierówności są zwykle spowodowane wieloma czynnikami, wśród których najważniejsze są zawirowania hormonalne. Nie należy jednak przejmować się cellulitem, ponieważ można skutecznie go pokonać. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie metody, a tych nie brakuje. Poza powszechnie stosowanymi kosmetykami, warto zwrócić uwagę na laser na cellulit. Jest to innowacyjne urządzenie, które pozwala na redukcję skórki pomarańczowej. Zanim jednak o tym urządzeniu, warto wiedzieć, jakie są czynniki wpływające na powstawanie skórki pomarańczowej. Warto bowiem mieć świadomość, że dopiero wyeliminowanie wszystkich czynników sprzyjających cellulitowi, pozwoli na skuteczne działanie urządzenia laserowego.

Czynniki wpływające na powstawanie cellulitu

Skórka pomarańczowa powstaje jako efekt zawirowań hormonalnych. Zwykle dochodzi do tego wtedy, gdy pojawia się nadmierna ilość estrogenów. U kobiet ma to miejsce już w okresie dojrzewania (dlatego dość częstym problemem jest cellulit u nastolatek), potem podczas ciąży i na skutek zażywania doustnej antykoncepcji. W efekcie wzmożonego wydzielania estrogenów dochodzi do zmniejszenia szczelności, a zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych. To zaś doprowadza do powstawania obrzęków, które powodują ucisk blisko położonych komórek, w tym komórek tłuszczowych. Doprowadza to do gorszego niedożywienia komórek oraz gorszego dotlenienia. Zaburzone krążenie sprawia, że nie są dostarczane odżywcze substancje. To odpowiada za powiększanie się komórek tłuszczowych i wypełnianie ich wnętrza substancjami tłuszczowymi.

Trzeba jednak mieć świadomość, że cellulit to nie tylko wina estrogenów. To także niewłaściwy sposób odżywiania się. Dieta sprzyjająca zaparciom, bogata w słodycze, fast-foody, tłuste i słone dania oraz wypijana w nadmiernej ilości kawa – to czynniki, które mogą odpowiadać za powstawanie skórki pomarańczowej. Jeśli chcemy wspomóc walkę z cellulitem, warto zmienić swoje podejście do żywienia.

Podobnie sprawa ma się z aktywnością fizyczną. Prowadzenie biernego trybu życia, pozbawionego jakiegokolwiek ruchu (ale nie chodzi tutaj o ruch, czyli robienie zakupów i sprzątanie) skutkuje powstawaniem grudek i nierówności na skórze. Warto więc postawić na ruch, jeśli chcemy zlikwidować cellulit znacznie szybciej.

Laserowe usuwanie cellulitu w gabinecie

Walkę z cellulitem można skutecznie przeprowadzić, decydując się na laserowe usunięcie defektu. Takie zabiegi wykonywane są w wielu gabinetach kosmetycznych i dermatologii estetycznej. Wystarczy kilka seansów, by pozbyć się nieestetycznego cellulitu.

Specjalnie skonstruowane urządzenia emitują promieniowanie, którego celem jest docieranie do komórek tłuszczowych i rozbijania trójglicerydów na wolne kwasy. Te zaś wykorzystywane są do produkcji energii. Jednocześnie laser na cellulit oddziałuje na procesy prowadzące do produkcji kolagenu i elastyny – włókien białkowych, które odpowiadają za wytrzymałość i elastyczność skóry.

Kolejnym krokiem takich zabiegów jest zaaplikowanie odpowiednich kosmetyków. Te muszą zawierać w swoim składzie takie substancje, które będą oddziaływały nie na objawy, ale przede wszystkim na przyczyny skórki pomarańczowej. Dlatego też w takich specjalistycznych preparatach nie brakuje substancji odpowiedzialnych za przyspieszenie procesów spalania tłuszczu, pobudzających krążenie oraz wzmacniających kruche i nieszczelne ściany naczyń krwionośnych.

Warto mieć świadomość, że na jednorazowym seansie nie można poprzestać. By uzyskać oczekiwane i spektakularne efekty, koniecznością jest wykonanie serii powtórzeń. Ilość zabiegów jest jednak kwestią indywidualną. Zależy to bowiem przede wszystkim od tego, jak bardzo zaawansowana jest nasza skórka pomarańczowa.

Laserowe usuwanie cellulitu w domu

Nie da się ukryć, że laserowe usuwanie cellulitu w gabinecie to dość kosztowne rozwiązanie. Nierzadko okazuje się, że cała seria kuracji jest w stanie pochłonąć ponad 1000 złotych. Nie jest to mały wydatek. Ale wcale nie oznacza to, że osoby, które nie mogą pozwolić sobie na takie zabiegi, są skazane na skórkę pomarańczową.

Już od jakiegoś czasu dostępne  jest na rynku specjalne urządzenie – domowy laser na cellulit. Dzięki niemu skórki pomarańczowej można pozbyć się bez kosztownych zabiegów i bez wychodzenia z domu.

Profesjonalny laser na cellulit to urządzenie, którego istota polega na stymulowaniu metabolizmu komórek tłuszczowych. Dzięki temu dochodzi do rozbijania trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe, a następnie wykorzystanie ich do produkcji energii. Okazuje się, że wystarczą zaledwie dziesięciominutowe seanse, by zlikwidować cellulit.

Domowy laser na cellulit działa w połączeniu ze specjalnymi kosmetykami. Jest to kofeinowe serum na dzień oraz krem na noc. Regularne ich aplikowanie pozwala na wzmocnienie efektów kuracji. Warto więc pamiętać o aplikowaniu tych specyfików, jeśli zależy nam na skutecznej redukcji cellulitu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika