Coraz częściej zamiast na wakacje w ciepłe kraje, Polacy wybierają się w piękne polskie miejscowości. W biurach podróży ostatnio najczęściej wybieraną alternatywą dla ciepłego Egiptu czy Grecji są… obozy sportowe dla dorosłych.

Może się to wydać dziwne, ale nie tylko młodzież może uczestniczyć w obozach. Na obozy sportowe – na przykład obozy tenisowe czy obozy piłkarskie często zapisują się właśnie osoby nieco starsze. To przeważnie ci, którzy przez cały rok pracują za biurkiem, nie mają czasu, by dbać o swoją sylwetkę i uprawiać sport. W czasie wakacji chcą nadrobić zaległości i poruszać się trochę, jednocześnie odrywając myśli od pracy. Idealną opcją są właśnie obozy sportowe – biura podróży przygotowują ofertę dla osób w każdym wieku, od 0 do 99 lat.

A jak wygląda taki obóz dla dorosłych? Oczywiście najważniejsze na obozie są zajęcia sportowe – w zależności od tego, czy wybierzemy obóz piłkarski, żeglarski, ASG czy innego typu – przeważają zajęcia z danej dyscypliny. Do naszej dyspozycji jest trener, który służy radą, pomaga stawiać pierwsze kroki w sporcie, który wybraliśmy. Oczywiście nie są to bardzo intensywne treningi, takie jak te, które przygotowują młodzież do zawodów sportowych i nie we wszystkich musimy uczestniczyć. Dorosły uczestnik obozu nie ma bowiem nad sobą opiekuna, który dysponuje jego czasem i wyznacza mu sztywne harmonogramy na każdy dzień. Tu obozowicze sami decydują o swoim czasie.

Kolejną różnicą między obozami dla dorosłych i dla dzieci jest to, że na obozy dla dorosłych możemy wyjechać całą rodziną. Zajęcia sportowe planowane są tak, że gdy my ćwiczymy na korcie odbicia tenisowe – nasze dzieci także mają swoje atrakcje, więc nie musimy martwić się o opiekę. Co więcej, obozy dla dorosłych przewidują także szereg atrakcji dla osób towarzyszących, które nie mają ochoty na uprawianie sportu. Te atrakcje to na przykład zabiegi w hotelowym SPA czy zwiedzanie okolicy.

Wśród obozów sportowych dla dorosłych każdy znajdzie coś dla siebie, więc warto wybrać je zamiast nudnego wypoczynku na plaży.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika