Jeszcze kilka lat temu pod numerem 38 na ul. Bolesława Prusa straszyła niszczejąca XIX wieczna kamienica mająca lata świetności dawno za sobą. Zakłócając ogólny wizerunek cichej i spokojnej okolicy w pobliżu Starego Miasta, tym bardziej że sąsiednie budynki zostały juz odnowione.

Ostatecznie pojawił się inwestor, który postanowił przywrócić renesansowy styl kamienicy przy Prusa 38. Odrestaurowana z dużą dbałością o zachowanie szczegółów architektonicznych z epoki, częściowo wykorzystana zostanie na lokale użytkowe a po części na mieszkania. Uwagę przykuwa oszklona fasada na ostatnim piętrze zapewniająca piękny widok na panoramę miasta.

 

Lokalizacja ul. Bolesława Prusa 38

Ulica znajduję się na wrocławskim osiedlu Ołbin oddalonym o ok. 2 km od Starego Miasta, w sąsiedztwie Parku Tołpy i Skweru Skaczącej Gwiazdy. W pobliżu przepływa Odra, dzięki czemu nie dochodzi tu wielkomiejski gwar a mieszkańcy mają do dyspozycji piękną okolicę do spacerów i uprawiania sportu. Zabytkowy charakter dzielnicy podkreśla odrestaurowana kamienica secesyjna po drugiej stronie skweru jak również pobliska katedra. Mieszkańcy korzystają również z zalet lokalizacji w centrum miasta, wokół znajdziemy wiele sklepów, lokali usługowych, szkoły, przedszkola i urzędy. To wszystko sprawia, że jest niezwykle atrakcyjna okolica do zamieszkania, zapewniająca spokój, ciszę oraz sąsiedztwo dużej ilości zieleni. Przy jednocześnie niewielkich odległościach do niezbędnych w codziennym życiu miejsc. Dzięki czemu również kamienica przy Prusa 38 stanowi rewelacyjny adres do zamieszkania we Wrocławiu, pośród kamienic i uliczek istniejących od przełomu XIX i XX wieku.

Dzięki nowym inwestycjom, przywracającym świetność dawnych budynków i przeznaczaniu ich nie tylko na powierzchnie użytkowe ale również mieszkalne, mamy możliwość poznać klimat i charakter zabytkowych kamienic oraz w nich zamieszkać. Są to z reguły budynki zlokalizowane w starych centrach i rynkach miast, stanowiące odmienną architekturę wobec nowo powstających osiedli.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika