W 2011 roku wybierano miasta, które będą miały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. San Sebastian i Wrocław będą kulturalnymi stolicami UE. Partnerzy chcą położyć akcent na osobach wykluczonych z dostępu do kultury. Szacuje się że ok. 7-9 procent mieszkańców uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.

Poprzez innowacyjne wydarzenia, eventy i happeningi liczba uczestników ma się potroić. Turyści mogą wybierać nie tylko prace artystów ale także takie atrakcje jak fontanna multimedialna Wrocław, Halę Targową, Ogród zoologiczny, Ogród Botaniczny. W połowie lata miasto Wrocław zamienia się w stolicę europejskiej kinematografii. Rusza wtedy międzynarodowy festiwal Nowe Horyzonty. Przez ok. dwa tygodnie wyświetlane są filmy wybitnych aktorów, organizowane są posiedzenia z twórcami i publicznością, zaczynają się koncerty, konkursy i inne wydarzenia kulturalne. Młodzi ludzie z zawieszonymi karnetami na szyjach wpasowali się w klimat miasta i czują się jako prawdziwi goście.

Filmowi turyści będą mogli poznać miasto, zobaczyć takie miejsca jak: Ogród Japoński, Ogród Botaniczny, Hala Stulecia, Rynek, a także ciekawe muzea. Oferta kulturalna Wrocławia będzie się wzbogacać aby odpowiednio i dobrze przygotować się do bycia stolicą kulturalną w Europie. Tytuł ESK 2016 przyznany Wrocławiowi i San Sebastian to wielka nobilitacja. Dzięki temu tytułowi oferta wydarzeń kulturalnych będzie się stale poszerzać a także będzie rosnąć ich atrakcyjność.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika