Prace związane z osuszaniem terenów budowlanych, stanowią jeden z bardziej wymagających elementów przygotowania terenu pod budowę, szczególnie jeśli nie chodzi tutaj tylko o zwykłe osuszenie teren, a raczej o całościowe obniżenie poziomu wód gruntowych na czas prowadzenia prac ziemnych. W takich przypadkach swoje zastosowanie znajdują nowoczesne instalacje igłofiltrowe, dzięki którym możemy poprawnie obniżyć poziom wody gruntowej, co oczywiście przyczyni się do możliwości przeprowadzenia niezbędnych prac, bez ryzyka że wykopy będą ciągle zalewane wodą gruntową.
Generalnie rzecz ujmując, należy tutaj powiedzieć, iż w przypadkach, kiedy wykorzystywać będzie odpowiednio dostosowane do okoliczności igłofiltry podwyższonej wydajności, zapewnimy sobie o wiele lepsze warunki jeśli chodzi o prowadzenie wszelkiego rodzaju prac ziemnych w terenie podmokłym, lub też ternie charakteryzującym się wysokim poziome wody gruntowej, którą trzeba będzie tutaj obniżyć, zanim przystąpimy do prowadzenia właściwych prac budowlanych. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj także odpowiednio dopasowane pompy Robusta przeznaczone do igłofiltrów, bowiem od ich wydajności, zależeć będzie ogólna wydajność całej instalacji. Na nic nam się tutaj zdadzą igłofiltry o wyższej wydajności, w przypadku, kiedy nie będziemy w stanie odebrać większej ilości wody, poprzez kolektor ssący.
Dlatego też, trzeba tutaj powiedzieć, iż odpowiednie dopasowanie kolektora, instalacji igłofiltrowej, oraz agregatu pompowego, jest tutaj kwestią wręcz nadrzędną. Oczywiście w niektórych przypadkach, zupełnie wystarczającym rozwiązaniem będą pompy zanurzeniowe do odwadniania do sucha, aczkolwiek nie będą one skutecznym rozwiązaniem w kwestii obniżania poziomu wody gruntowej, gdzie należy bez wątpienia zastosować tylko i wyłącznie odpowiednie agregaty oraz instalacje igłofiltrowe.

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika