Musiało minąć wiele dni, wiele miesięcy aby wreszcie po tak długim czasie nastąpiła aktualizacja Page rank. Choć dawno stwierdzono, że pozycja w wyszukiwarce google nie jest już uzależniona od algorytmu PR to jednak na wszystkich większych blogach o pozycjonowaniu pojawiła się wzmianka o aktualizacji. Świadczy to niewątpliwie o tym iż większość pozycjonerów liczy się z tym współczynnikiem i w jakiś sposób dąży do jego zwiększenia.
Podczas półrocznego okresu oczekiwania na zmianę statusu PR przeprowadziłem wiele testów mających na celu stwierdzić od czego zależy moc PR. Jednak po raz kolejny nie obyło się bez niespodzianek i tak witryna, w żaden sposób nie pozycjonowana, bez linków zewnętrznych prowadzących do niej skoczyła na PR 3. Kilka blogów w platformie blogspot zyskało współczynnik 1. Wszystkie wymienione wyżej witryny łączy jedna wspólna cecha, otóż na każdej ze stron znajdowały się unikalne treści bez powielania, bez kopiowania, bez synonimów. Wszystkie treści pisane były własnoręcznie. Z kolei serwis, na którym generowane były teksty z automatu, w którym wyszukiwarka zindeksowała 2000 podstron nie zmienił swojego stanu „skupienia”, jednak jego wierna kopia z linkami ze strony o mocy PR 1 zyskała taki sam współczynnik.
pr
Na uwagę zasługuje także portal do którego nie ma w internecie żadnego linka tekstowego a wyłącznie linki graficzne ( banery ) na kilkunastu serwisach, w tym serwisie PR wzrósł o 3 oczka. Niestety nie wszystko jest tak kolorowe jak by się mogło wydawać. Jeszcze pół roku nasz generator stron tworzył witryny www, które przy pierwszym update PR zyskiwały współczynnik 1 – 2, ta sytuacja w tym roku niestety nie miała już miejsca – zdrada!
Z moich obserwacji wynika iż algorytm robota google jest na bieżąco aktualizowany i poprawiany jakościowo. Niestety nie da się go już tak łatwo oszukać, wymaga to nie lada wysiłku i pracy.

O autorze

Jestem tu po to żeby pomagać ludziom. Mam nadzieje, że uda mi się podzielić z wami moim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w " sklepie z wycieczkami "

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika