LizakiReklama jest dźwignią handlu, bez niej nie masz szans na rozwój swojego biznesu, wprowadzenie nowych produktów czy zwiększenie obrotu. Reklama w mediach (z wyłączeniem internetu) jest bardzo droga – emisja spotu w telewizji to koszt kilku tysięcy złotych. Na reklamy w prasie czy w radiu prawie nie zwracamy uwagi.

O wiele lepiej się sprawdza reklama, która dociera bezpośrednio do klienta, szczególnie w miejscu gdzie może on zrealizować potrzebę wywołaną przez reklamę – czyli zakup. Firmy starają się dotrzeć do klienta w rozmaity sposób – wykorzystując zarówno konwencjonalne, jak i nowe środki wyrazu. Stare metody reklam – takie jak ulotki czy reklamy w gazetach, stają się dla nas zbędnym utrudnieniem życia. Jesteśmy uodpornieni na taką formę ogłoszeń. Z tego powodu można zaproponować zupełnie inną drogę reklamowania się. Polega ona na nowatorskim podejściu do opakowań produktów codziennego użytku – takich jak torby w marketach czy nawet lizaki, na których będą zawarte informacje o firmach.

Jakie zalety ma taka forma reklamy? Lizak z logo firmy niewątpliwie przyciąga spojrzenia wielu osób. Raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej formy reklamowania produktów, dlatego ma ogromne szanse na powodzenie. Lizak, który ktoś kupi dziecku, będzie służył celom reklamowych aż do całkowitego skonsumowania słodkiej niespodzianki. Co więcej, istnieje także możliwość rozdawania tych słodyczy na wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych. Ich skuteczność oraz cena jest porównywalna do balonów z nadrukiem, jednak lizak reklamowy, jako produkt zupełnie nieznany na rynku, lepiej sprawdza się jako powierzchnia reklamowa. Lizak reklamowy to także sporo miejsca na opisanie twojej firmy. Na papierku zmieści się dużo informacji, a mama przytrzymująca dziecku lizaka, z pewnością będzie zaciekawiona tym, co jest na nim napisane.

W celach reklamowych można wykorzystać także inne słodycze, takie jak gumy do żucia czy napoje w butelkach. Lizaki mają jednak najwięcej zasług ze wszystkich słodyczy – dlatego że jako pierwsze przecierały ścieżki innym produktom. Lizak reklamowy można uznać za zapowiedź pojawienia się większej ilości reklam w małej formie, na rzeczach codziennego użytku.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika