Obowiązkowe coroczne ubezpieczenie samochodu dla właścicieli pojazdów w Polsce jest prawdziwą zmorą. Zarówno jeśli chodzi o finanse, jak i wszelkie formalności. Ale czy faktycznie tak musi być?

Odpowiedź oczywiście brzmi – nie! Internet sprawił, że świat stał się globalną wioską, ludzie, którzy nigdy się ze sobą nie spotkają, mogą uważać się za przyjaciół, a czynności niegdyś uciążliwe nagle stały się łatwe. I w ogólnym rozrachunku – dużo tańsze.

Taki los spotkał między innymi również ubezpieczenia. Jeszcze z dziesięć lat temu coroczne ubezpieczenie pojazdu było prawdziwą mordęgą, wiążącą się z koniecznością wizyty u agenta ubezpieczeniowego, wysłuchania oferty, przy czym jako klienci często nie mieliśmy jakichkolwiek możliwości na to, aby zweryfikować, czy proponowana składka faktycznie jest najniższa.

Dzisiaj oczywiście jak na wyciągnięcie ręki leży najtańsze OC. Wystarczy tylko po nie sięgnąć… a raczej po kalkulator ubezpieczenia OC dostępny online. Wystarczy przejść trzy kroki (choć ta liczba może różnić się w zależności od wybranej porównywarki), aby w czwartym otrzymać zestawienie często nawet kilkunastu ubezpieczycieli. Cały proces nie zajmuje więcej, aniżeli dziesięć minut. Brzmi to całkiem nieźle w porównaniu z (przynajmniej) kilkoma godzinami poświęconymi na samodzielne wyszukanie ofert, prawda?

A dalej jest jeszcze ciekawiej. Otóż każdy, kto dokona kalkulacji online, zorientuje się, że różnica pomiędzy ofertą najtańszą, najbardziej atrakcyjną, a taką najdroższą sięga nawet 260%! To bardzo dużo, zwłaszcza dla młodego kierowcy, który już z samej definicji musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Średnie oszczędności sięgają natomiast około 300 złotych na jednej polisie.

Dzieje się tak, gdyż tylko i wyłącznie online możemy otrzymać kompleksowy i, co najważniejsze, obiektywny wgląd w rynek ubezpieczeń w Polsce. Tylko porównując ubezpieczenia jesteś w stanie stwierdzić, który ubezpieczyciel gwarantuje Ci najtańszą polisę.

Fantastyczna nagroda za poświęcone kilka minut przed internetem, prawda?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika