Zazwyczaj każdy architekt (odnosi się do przede wszystkim do tych jednostek, które dopiero co rozpoczynają swoja drogę kariery) który przyjmując zlecenie od klienta na projekty domów ma tak zwaną „wolną rękę” zwykle pragnie w pełni pokazać swój potencjał i możliwości. Okazuje się jednak, że nie zawsze wychodzi mu to na dobre.

Zasada działania jest tutaj stosunkowo prosta. Jeśli będziemy się za bardzo starać, możemy przedobrzyć. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że jeśli nie jesteśmy dobrzy w gotowaniu, powinniśmy ograniczyć się do prostych potraw. Być może nie jest to dobre porównanie, przecież projekty domów to nie ciasto. projekty domówNiemniej jednak jeśli zastanowimy się nad tym nieco głębiej, powinniśmy być w stanie dostrzec analogię. Otóż pomijając ludzi najbogatszych lub tych, których mottem życiowym jest zasada zwana „zastaw się a postaw się” i priorytetem jest popisanie się swoją oryginalnością przed znajomymi, większość raczej poprzestanie na prostych planach.

Przecież dom to miejsce, w którym mamy mieszkać, więc lepiej aby nie był zbyt skomplikowany. Jeśli coś jest proste, istnieje dużo mniej rzeczy, które mogą się nie udać, zepsuć. A tego przecież nie chcemy. Dlatego właśnie jeśli architektowi naprawdę zależy na satysfakcji klienta, powinien on (jak to by określił słynny leniwiec z filmu Epoka Lodowcowa) schować swoją dumę w buty. Zawsze należy pamiętać o dobru klienta i pamiętać że jego zadowolenie jest ważniejsze od naszej samorealizacji. Projekty domów są tego dobrym przykładem.

Proste projekty domów paradoksalnie okazują się być tymi najlepszymi. Przeważnie właśnie takich projektów domów szukają klienci. Niewiele jest w naszym kraju rodzin na tyle zamożnych, żeby było ich stać na wybudowanie dużej, skomplikowanej willi. Większość marzy o swoim własnym domu jednorodzinnym, ale prosty, mały domek w zupełności im wystarczy.

Niestety większość rzeczy, których specjaliści uczą się na studiach, po prostu się nie przydaje. Co więcej, może jeszcze sporo namieszać. Zbyt skomplikowany projekt domu może być trudny w realizacji i narazić klienta na dodatkowe, niepotrzebne koszty.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika