cynamon na odchudzanieWiele osób zastanawia się nad podjęciem odchudzania. Jak się okazuje – im bliżej wiosny, czy lata, tym znaczna część społeczeństwa myśli o pozbyciu się zbędnych kilogramów. Poszukując coraz to nowych sposobów na osiągnięcie celu – szczupłej sylwetki – mało kto nie zdaje sobie sprawę z tego, iż skutecznych metod wcale nie trzeba daleko szukać. I wcale nie trzeba od razu sięgać po nie drastyczne diety odchudzające czy drakońskie głodówki, bowiem jak się okazuje – najlepszym sposobem jest zastosowanie domowych metod. Warto już dzisiaj zdecydować się na przyprawy, które pomagają schudnąć. Jakie są najlepsze? Poniżej można znaleźć kilka propozycji.

Czy są przyprawy, które odchudzają?

Oczywiście są takie przyprawy na odchudzanie, dzięki którym można z powodzeniem wpłynąć na przyspieszenie procesów odchudzania. Dzięki odpowiednim substancjom zawartym w przyprawach jest możliwe przyspieszenie tempa przemian metabolicznych oraz wspomaganie procesów trawiennych. A takie działania – jak się okazuje powodują, że chudniemy.

Które przyprawy wpływają na przyspieszenie odchudzania?

Już od wieków są stosowane pewne przyprawy, które nie tylko wzbogacają smak i zapach potrawy, ale tez powodują, ze nasz organizm nieco szybciej spala zbędny tłuszczyk i przyspiesz trawienie. Jak się okazuje – w praktyce istnieją grupy przypraw, które można z powodzeniem nazwać „wspomagaczami” odchudzania. Jakie są więc te najlepsze?

Po pierwsze – Imbir

Imbir jest jedną z przypraw, dzięki który można schudnąć. Jak się okazuje – dodając do potraw tę przyprawę można przyczynić się do przyspieszenia trawienia; Imbir posiada dodatkowo działanie rozkurczowe i żółciopędne. Warto zaznaczyć, iż ta przyprawa wpływa na przyspieszenie spalania tłuszczów, a co za tym idzie – wpływa na szybsze chudniecie. Co więcej – imbir działa też pozytywnie w odniesieniu do cellulitu (z nim redukcja „skórki pomarańczowej” jest znacznie szybsza).

Warto również zaznaczyć, iż imbir pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie. To dzięki uwalnianiu endorfin – hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Po drugie – Cynamon

Kolejną przyprawą na odchudzanie jest cynamon. Dzięki niemu jest możliwe wspomaganie procesów trawiennych. Co więcej – warto wiedzieć, iż cynamon korzystnie wpływa na dobre samopoczucie osób chorych na cukrzycę, gdyż przyczynia się on do znacznego obniżenia poziomu cukru we krwi. Ale to nie wszystkoCynamon bowiem doskonale sprawdza się również w obniżaniu poziomu złego cholesterolu.

Warto jeszcze zaznaczyć, iż ta przyprawa posiada silniejsze właściwości antyoksydacyjne, i dzięki temu jest możliwa poprawa stanu skóry. Jest to „eliksir młodości”, który doskonale hamuje procesy starzenia się skóry.

Po trzecie – pieprz Cayenne

Warto wiedzieć, ze do likwidacji zbędnych kilogramów pomocny może okazać się dla wielu osób pieprz Cayenne. Ta przyprawa sprawdzi się szczególnie u tych osób, które jeszcze jej mocy nie wykorzystywały na odchudzanie.

Ta odmiana pieprzu pochodzi z papryki – Cayenne. W swym składzie podsiada ona kapsaicynę, która jest doskonałym „pogromcą” nadmiernego łaknienia. Dodatkowo – ta substancja posiada właściwości przyspieszające tempo przemian metabolicznych, co oczywiście bardzo służy zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Warto podkreślić, iż pieprz Cayenne sprzyja nie tylko pozbywaniu się otyłości, czy nadwagi. Jego cenne właściwości korzystnie odbijają się na naszym zdrowiu. Jak się okazuje – dzięki tej przyprawie na odchudzanie – dodatkowo można utrzymać na stałym poziomie ciśnienie krwi, czy też wpłynąć na poprawę libido.

Warto wspomnieć, iż pieprz Cayenne można spotkać w pewnym suplemencie diety na odchudzanie – od jakiegoś czasu dostępnego na rynku.

Po czwarte – Chili

Kolejną przyprawą wspomagającą odchudzanie jest chili. Mimo, że przyprawa ta ma bardzo ostry smak, to jednak warto ją wykorzystać do szybszego uzyskania efektów odchudzających. Dzięki niej znacznie przyspiesza się spalanie dodatkowych kalorii( które w dużych ilościach są magazynowane w organizmie i odkładane).

Po piąte – Zioła prowansalskie

Właściwości odchudzające posiadają również zioła prowansalskie. Na mieszankę tych ziół składają się m.in.: bazylia, rozmaryn, tymianek, mięta pieprzowa, a ponadto – majeranek, szałwia i tymianek. Działanie wymienionych ziół (łącznie) to przede wszystkim wspomaganie procesów trawiennych, co oczywiście jest istotne przy pozbywaniu się dodatkowych kilogramów. Dodatkowo – zioła te likwidują obrzęki – jedną z przyczyn cellulitu.

 

Kilka słów podsumowania

 

Jeżeli zależy nam na faktycznym schudnięciu, to powinniśmy zrobić wszystko, by ten cel osiągnąć. Warto nawet skorzystać z dobroczynnej mocy przypraw, które przecież każdy z nas posiada w swym mieszkaniu. Powinno się wskazane wyżej przyprawy stosować jak najczęściej, by tym jakże tanim sposobem uzyskać bardzo dobre efekty odchudzające.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż samymi przyprawami nie da się zrzucić kilku – czy kilkunastu kilogramów. Trzeba dodatkowo wspomóc się aktywnością sportową. Warto ją wykonywać regularnie, najlepiej po czterdzieści minut co drugi dzień.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika