cellulitCellulit jest bardzo nieestetyczną przypadłością, z którą zmagają się kobiety w różnym wieku. Pojawiające się grudki i bruzdy wyglądają mało estetycznie. Dlatego też większość pań chce jak najszybciej się ich pozbyć, by znów mieć gładką skórę. Niektóre kobiety myślą jednak, że gdy będą głodować, a więc zaczną stosować dość drastyczne kuracje odchudzające, szybko zlikwidują cellulit. Niestety, to nie pomoże, a wręcz przeciwnie – może pogłębić problem. Co zatem zrobić, by zlikwidować cellulit skutecznie? Czy istnieją takie sposoby, by pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej?

Skąd się bierze cellulit?

Jest to pytanie, które powinna zadać sobie każda kobieta, chcąca zlikwidować skórkę pomarańczową skutecznie. Warto bowiem mieć świadomość, że tylko wyeliminowanie przyczyn problemu może wpłynąć na skuteczność stosowania jakichkolwiek metod zwalczania zmian skórnych.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że cellulit spowodowany jest zawirowaniami hormonalnymi. Dochodzi do nich wówczas, gdy wydziela się zbyt duża ilość estrogenów. To zaś zwykle ma miejsce wtedy, gdy młode dziewczęta znajdują się w okresie dojrzewania, panie są w ciąży albo też zażywają środki antykoncepcyjne lub podejmują hormonalną terapię zastępczą. Estrogeny odpowiadają za zmniejszenie szczelności naczyń krwionośnych. Naczynia więc zwiększają swoją przepuszczalność, czego efektem jest pojawienie się obrzęków. Te zaczynają uciskać komórki, także komórki tłuszczowe. W efekcie dochodzi do zaburzenia krążenia, przez co komórki tłuszczowe nie są dostatecznie odżywione. Jednocześnie nie są z nich usuwane zbędne produkty przemiany materii. Dochodzi do stopniowego powiększania się objętości komórek, co skutkuje pojawieniem się na powierzchni skóry nierówności oraz grudek, słowem – cellulitu.

Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Jeśli chcemy podjąć walkę ze skórką pomarańczową, trzeba przede wszystkim sięgnąć po odpowiednie metody. Szczególnie zaleca się stosowanie wszystkich sposobów. A to dlatego, że tylko kompleksowe działanie jest w stanie przynieść największe i najlepsze efekty. Od czego warto zacząć?

Zmiana sposobu odżywiania się

Jak już wyżej zostało wspomniane, wcale nie trzeba się głodzić, by zlikwidować skórkę pomarańczową. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że defekt ten nie powstaje wyłącznie u kobiet puszystych. Również panie szczupłe bardzo często narzekają na powstawanie nieestetycznych grudek.

Jeśli chcemy skutecznie pokonać cellulit, trzeba w pierwszej kolejności przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Bardzo często okazuje się, że to właśnie złe przyzwyczajenia odpowiadają za powstawanie defektu. W pierwszej kolejności należy wyeliminować fast-foody oraz spore ilości soli, której z reguły nadużywamy. Ponadto dobrze by było, gdybyśmy zredukowali ilość zjadanych słodyczy. Również ilość wypijanych filiżanek kawy może wpływać na cellulit. Dlatego zaleca się, by ograniczyć kawę do dwóch filiżanek dziennie.

Swoją dietę należy wzbogacić przede wszystkim w produkty pełnoziarniste, które stanowią źródło cennych witamin, a jednocześnie sprzyjają przemianie materii, przyspieszając perystaltykę jelit. Nie można zapominać przy tym o owocach oraz warzywach. Również chude mięso, nabiał oraz ryby są niezbędne.

Odpowiednia pielęgnacja ciała

Chcąc skutecznie pokonać cellulit, nie można ograniczać się wyłącznie do diety. Istotne znaczenie ma również to, by w odpowiedni sposób zacząć pielęgnować swoją skórę. Chodzi przede wszystkim o zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. Kremy na cellulit naprawdę mogą zdziałać cuda. Trzeba tylko pamiętać o tym, że wyłącznie ich systematyczne aplikowanie zbliży nas do sukcesu. Dobrze, jeśli kremy antycellulitowe będziemy nakładać 2-3 razy dziennie każdego dnia.

Warto jednak mieć świadomość, że nie chodzi wyłącznie o odpowiednią aplikację. Istotne znaczenie ma właściwy skład kosmetyków. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że tylko obecność konkretnych substancji może wpłynąć na poprawę kondycji skóry. Przede wszystkim należy wybierać takie kremy na cellulit, które będą zwalczały przyczyny defektu. Niemałe znaczenie ma obecność substancji usprawniających krążenie. Ponadto ważna jest obecność substancji przyspieszających spalanie tłuszczu oraz wzmacniających kruche ściany naczyń krwionośnych.

Codzienne masaże

Jeśli chcemy zlikwidować cellulit skutecznie, trzeba pamiętać o dobroczynnym działaniu masażu. Jeśli będziemy każdego dnia delikatnie masować miejsca objęte skórką pomarańczową, a zaraz po tym zaaplikujemy odpowiednie specyfiki, możemy spodziewać się zadowalających efektów.

Aktywność fizyczna też ważna

By pokonać cellulit skutecznie, niemałe znaczenie ma odpowiednia aktywność fizyczna. Trzeba wreszcie zacząć się ruszać, ponieważ siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu nieestetycznej skórki pomarańczowej.

Warto zdawać sobie sprawę, że ruch (właściwie pod jakąkolwiek postacią) przyczynia się do znacznego usprawnienia krążenia. Jednocześnie wpływa korzystnie na przyspieszenie metabolizmu, dzięki czemu szybciej następuje spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak ćwiczyć? Najlepiej systematycznie. Zalecana jest aktywność fizyczna co drugi dzień, bowiem wtedy przynosi zadowalające rezultaty. Można jeździć na rowerze, uprawiać aerobik, uprawiać jogging. Dobre efekty daje także pływanie, a nawet energiczne maszerowanie. 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika