kasetony sufitowe Każdy budowlaniec, dekorator wnętrz i inne osoby które kiedykolwiek  miały coś do czynienia z wykańczaniem wnętrza za pewne wiedzą, co to są kasetony sufitowe, ale wśród czytelników może się zdarzyć ktoś kto nie wie więc na wszelki wypadek we wstępie wyjaśnię do czego właściwie służą kasetony, poza tym że związane są z sufitem co wynika z samej nazwy ;). Otóż kasetony to nic innego jak popularne niegdyś ozdobne płyty, najczęściej kwadratowe lub prostokątne, które przykleja się do sufitu na specjalnym kleju. Najczęściej spotyka się takie kasetony sufitowe wykonane ze styropianu, ale mogą też być zrobione z gipsu, czy nawet drewna. W dawnych salach balowych, pałacowych itp. tego typu kasetony były nieodzownym zdobieniem sufitu, była także robione z marmuru, czy innych szlachetniejszych materiałów, często pozłacane, jednakże w dzisiejszy „ekonomicznym” świecie jest nieco inaczej. Ze względu na cenię w sklepach najczęściej spotykamy kasetony sufitowe ze styropianu ponieważ tez z innych materiałów są już dosyć drogie. Dlatego też skupimy się na tych styropianowych.
Zanim przejdziemy do klejenia kasetonów sufitowych powinniśmy nasze mieszkanie przygotować, tak by nic nam nie przeszkadzało. Poza tym przyklejanie kasetonów warto powiązać z ogólnym remontem, żeby kilka spraw załatwić za jednym zamachem. Na przykład jeśli naszym ścianom przyda się malowanie, czy tapetowanie to należy to zrobić przed rozpoczęciem przyklejania kasetonów. Gdy już mamy wszystko gotowe to możemy rozpocząć klejenie – zaczynamy od środka – najlepiej od miejsca w którym wisi lampa – oczywiście powinna ona być już odkręcona. Kolejno smarujemy sufit i kasetony klejem i przyklejamy, tak by trzymać linie równo, żeby na suficie nie powstały krzywizny optyczne. Następnie po dojściu do krawędzie sufitu przycinamy ostatnie kasetony sufitowe i maskujemy je ozdobną listwą.

Dla niektórych kasetony sufitowe stanowią w dziedzinie wystroju wnętrz pewnego rodzaju relikt przeszłości jednak obecnie wracają do łask, a nawet stają się modne i coraz więcej ludzi stosuje je we własnych domach i mieszkaniach. Najczęściej można spotkać te styropianowe kasetony sufitowe. W każdym aspekcie dekoracji wnętrz wszystko jest oczywiście kwestią dwóch rzeczy – czyli gustu i mody.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika