Rozwód cywilny, nie jest sprawą tanią, pytanie brzmi ile w obecnych czasach kosztuje zakończenie nieudanego związku pomiędzy dwojgiem dorosłych ludzie?

Koszta rozwodu

Każdy kto już sprawdzał lub brał udział w rozwodzie jako osoba trzecia bądź „obserwator” na pewno już zorientował się i dowiedział od znajomych, że wysokie koszta i rozwód są ze sobą powiązane. Na poczet kosztów składają się przede wszystkim koszt samego złożenia pozwu, wniosek o podział majątku no i naturalnie koszta adwokata. Te ostatnie koszta są zależne przede wszystkim od wysokości majątku oraz od przedmiotu sprawy. Pozew rozwodowy to kwota stała w wysokości 600zł, wniosek o podział majątku to suma pomiędzy 300 złotymi a 1000 złotych. Ile kosztuje wynajęcie adwokata? Cena za wynajęcia adwokata może wynieść jedynie 50 złotych ale jeżeli sprawa jest poważniejsza, bardziej złożona i majątek jest zdecydowanie duży, może się okazać że suma wyniesie nawet 7200 złotych.

Intercyza

Intercyza zawarta przez małżonków przed samym ślubem często jest źle odbierana przez jedną ze stron lub przez rodzinę jednego z małżonków. Intercyza jednak może być czymś naprawdę bardzo pomocnym, wytacza ona granice np. gdy nasz współmałżonek popada w długi lub jego firma bankrutuje. Dzięki intercyzie tylko jedno z małżonków odpowiada za swoje długi, małżonkowie nie odpowiadają za nie we dwoje.

Istotną cechą intercyzy jest fakt, że może ona zostać odwołana w dowolnej chwili u notariusza który sporządzi odpowiednią umowę.

Opcje Separacji

Pamiętajmy że prawo Polskie przewiduje, iż aby można było mówić o rozwodzie muszą zostać spełnione przesłanki zasadności uzyskania rozwodu. Separacja pozwala na spełnienie przesłanek zasadności zasadności uzyskania rozwodu, jej koszta wynoszą znacznie mniej niż wniesienie sprawy o rozwód. W wypadku sprawy o separację na zgodny wniosek obydwojga małżonków wynosi 100 złotych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika