Rolety wewnętrzneRolety to bardzo użyteczne dekoracje, jednocześnie pożyteczne w naszym domu. Pomimo tego, że są już same w sobie dekoracją to posiadają również inne zalety. W miejscu, gdzie nie mamy zbyt dużo wolnej przestrzeni, idealnie nadają się rolety wewnętrzne, które w porównaniu z zasłonami nie potrzebują dużo miejsca.

Montowane na samym skrzydle okna. Uniemożliwiają zasłonięcie bałaganu na parapetach, co motywuje do sprzątania. Zasłaniają okna, jednocześnie nie dopuszczając światła na parapet, co może odbić się negatywnie (lub pozytywnie) na znajdujących się na nim roślinach. Zapewniają prywatność, nadają się do montowanie na skośnych poddaszach, do okien dachowych. Rozmaite kolory i wzory zapewniają szeroki wybór na okna do salonów, pokojów dziecięcych, a także łazienek.

Powinniśmy strzec się przed bardzo ciemnymi kolorami, ponieważ po czasie kurz, który niekiedy trudno odczyścić, staje się coraz bardziej widoczny. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy tkanina wykorzystana do produkcji rolet ma tendencję do wchłaniania kurzu.

Rolety wewnętrzne są rozwiązaniem także w domach, w których występuje nie okno o typowych wymiarach. Wtedy możemy roletę skrócić, bądź też dopasować jej kształt. Z zasłonami czy firankami nie zawsze jest to możliwe, a często nie wygląda to efektownie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika