Jak grać na gitarze – to pytanie często można usłyszeć. W tym zwięzłym poście postaram się przekazać Ci na nie odpowiedź. Naturalnie nie da się na wszystko odpowiedzieć w jednym krótkim poście, ale zaprezentuję Ci kilka kluczowych metod efektywnego grania i ćwiczenia na gitarze, abyś wiedział jak ćwiczyć i jak grać na gitarze, aby były efekty.

Pierwsza zasada

Izolacja ćwiczeń to kluczowy i często pomijany w materiałach pt. „Jak grać na gitarze” element. Co mam na myśli przez izolację?

Chodzi o to, abyś ćwiczył, bądź ćwiczyła zawsze jeden dany, wyizolowany element. Tzn. Nie ćwicz grania jakiejś piosenki, ale np. osobno akordy do niej, albo dokładne zmienianie ich lub prędkość zmieniania ich.

Jak zauważasz, każde zagadnienie można podzielić na części składowe i skoncentrować się na nich oddzielnie. {Wtedy uzyskasz największą efektywność ćwiczeń i zobaczysz w krótkim czasie efekty.

Nie będziesz ciągle zadawać pytania jak grać na gitarze, bo rezultaty potwierdzą, że robisz to skutecznie.

Jak więc zastosować tę izolację w trakcie ćwiczeń? Spróbuj podzielić to, co ćwiczysz na najmniejsze elementy składowe, a w kolejnym kroku dobrać osobne ćwiczenie do każdego z nich. Tylko wtedy osiągniesz maksymalną skuteczność.

Powiedzmy, że będzie to granie piosenki.

Po pierwsze powinieneś umieć zagrać osobno każdy z akordów. Żadna struna nie powinna być przytłumiona czy brzęcząca. Dopiero wtedy możesz zacząć starać się je ze sobą połączyć.

Kiedy zaczynasz je łączyć to skoncentruj się w pierwszej kolejności na precyzji i dokładności. Ćwicz zmienianie pomiedzy sobą kolejnych akordów, ale w wolnym tempie i koncentrując się na tym, aby wszystko czysto i dokładnie brzmiało.

Kiedy już to Ci wychodzi to dopiero teraz koncentrujesz się na szybkości.

Mam nadzieję, że zauważasz tutaj zastosowanie tego podejścia i jego wyższość. Tym sposobem szybko nauczysz się jak grać na gitarze, aby mieć zauważalne efekty z dnia na dzień.

Ok, rozpisałem się, a trzeba przejść do kolejnych elementów.

Druga zasada

To kolejny istotny element odpowiedzi na pytanie „Jak grać na gitarze”.

Lepiej jest ćwiczyć 30 minut każdego dnia niż 3 godziny raz na tydzień. Ręce to mięśnie, a mięśnie potrzebują regularnych ćwiczeń, aby się przyzwyczaić.

Z tego powodu ważna jest systematyczność. Koniecznie pilnuj tego, dlatego, że od tego zależy Twoja efektywność w graniu!

Trzecia zasada

Ostatni element na którym chcę się skupić to uniwersalność. Powinieneś, bądź powinnaś umieć zagrać w każdym stylu. Oczywiście nie każdy Ci będzie świetnie wychodził, ale warto znać przynajmniej podstawy każdego z nich.

To rozszerzy Twoje spojrzenie na muzykę i urozmaici podejście do grania.

To wszystko jeśli chodzi o moją krótką odpowiedź na pytanie jak grać na gitarze. Zastosuj to w praktyce, a zauważysz znaczące i szybkie efekty.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika