Elektroniczny papieros został wynaleziony przez chińskiego farmaceutę w 2004 roku i tak naprawdę to podręczny inhalator. E-papierosy składają się z:

  • kartridża – wymiennego pojemnika, który służy jako ustnik oraz zbiornik na liquid
  • liquid – specjalny płyn, który zawiera min. glikol propylenowy, glicerynę oraz nikotynę
  • atomizer – mała mini grzałka, która podgrzewa liquid i tworzy mgiełkę wydychaną, a następnie wydychaną przez palacza
  • źródło zasilania – bateria lub akumulator, często zakończona diodą, która imituje żar
  • kartomizer – kartridż i atomizer w jednym, gdzie znajduje się zarówno grzałka oraz płyn

Możemy wybrać e-papierosy, które wyglądem przypominają tradycyjne papierosy, fajki lub klasyczne w wielu rodzajach: mild, provog oraz volish. Papierosy elektroniczne są o wiele zdrowsze od papierosów tradycyjnych, ponieważ nie posiadają substancji smolistych oraz rakotwórczych. Jednak musimy pamiętać, że często zawierają nikotynę, która silnie uzależnia. Jednak wielu osobom e-papierosy pomogły rzucić palenie, zaspokajając głód nikotynowy oraz przyzwyczajenia palacza. Jako, że nie zawierają tytoniu nie niszczą cery, włosów oraz nie powodują żółknięcia zębów. Nie wydzielają również żadnego zapachu, dlatego możemy je palić w obecności osób trzecich oraz nie śmierdzimy jak tradycyjni palacze. W dłuższej perspektywie czasu e-palenie jest o wiele tańsze, największym kosztem jest jednorazowy zakup elektronicznego papierosa. Możemy również palić w wielu miejscach, także tam gdzie jest zakaz palenia wyrobów tytoniowych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika