Potrzebne Ci piosenki religijne chwyty i akordy? Chwyty bez problemu znaleźć, ale sama ich znajomość nie umożliwi Ci grania piosenek. Powinieneś nauczyć się je grać płynnie i szybko. Zaprezentuję Ci jak to zrobić w tym krótkim wpisie.

Przygotuj więc sobie jakieś piosenki religijne, chwyty do nich znajdziesz na wielu stronach w internecie, dlatego też, nie będę tutaj ich powtarzał, ale skoncentruję się na metodzie szybkiego nauczenia się.

Trzy kroki, aby szybko opanować dowolne chwyty i akordy

Na wstępie powinieneś umieć czysto i precyzyjnie zagrać każdy z chwytów osobno. To może wydawać się oczywiste, ale często gitarzyści próbują od zaraz zagrać jakąś piosenkę religijną (czy inną), ale jednego czy dwóch akordów nie potrafią czysto złapać.

tym sposobem daleko nie zajdziesz, dlatego, że ten jeden czy dwa chwyty będą wąskim gardłem.

Proces opanowania ich jest bardzo prosty: łapiesz spokojnie akord (tutaj nie pracujemy nad szybkością). Grasz po kolei każdą strunę, aby sprawdzić czy czysto brzmi. Jeżeli nie to poprawiasz.

Robisz tak ,aż cały akord będzie czysto brzmiał. Wtedy puszczasz i powtarzasz cały ten proces jeszcze raz.

Wykonuj to ćwiczenie przez kilka minut dla każdego akordu, aż każdy z nich będziesz potrafił bezbłędnie złapać. Pamiętaj, że w tym momencie nie liczy się dla nas prędkość, ale przyzwyczajenie palców do właściwego układania się przy danym akordzie.

Piosenki religijne akordy zmieniają dość szybko, więc w drugim kroku poćwiczymy właśnie precyzyjne zmienianie ich między sobą.

Czas na precyzję w zmienianiu akordów

w momencie gdy już umiesz zagrać każdy akord czysto i dokładnie to musimy opanować ich zmienianie.

W tym kroku w dalszym ciągu będziemy grać spokojnie i koncentrować się na precyzji, a nie prędkości (na to przyjdzie pora w następnym kroku).

Proces wygląda bardzo podobnie do tego z pierwszego punktu: łapiesz jeden chwyt i sprawdzasz po kolei wszystkie struny i poprawiasz, do momentu, aż cały chwyt będzie czysto brzmiał.

Jednak później, zamiast puszczać i łapać ten sam chwyt, łapiesz następny.

I znowu sprawdzasz wszystkie struny po kolei itd.

Dzięki temu prostemu procesowi w krótkim czasie nauczysz swoje palce od razu łapać precyzyjnie. Nie chcemy żadnych brzęczących czy przytłumionych strun.

Przyspieszamy!

Jak pisałem, piosenki religijne chwyty zmieniają zazwyczaj szybko, więc w tym ostatnim już kroku popracujemy nad szybkością. Możemy to zrobić o ile wcześniej wyrobiliśmy już precyzje i dokładność.

Polega to na tym, że bierzemy metronom i ustawiamy na wolne tempo. Teraz na każde kliknięcie metronomu zmieniamy chwyt na kolejny. Dzięki temu wymuszamy szybkie zmienianie chwytów, co powoduje że nasze palce przyzwyczajają się do szybkości.

Mam nadzieję, że zastosujesz podane kroki i piosenki religijne chwyty i akordy nie będą dla Ciebie stanowić problemu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika