prześcieradłaSkoro stare polskie przysłowie wieści, że jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy, być może warto zastanowić się nad tym, czy nie przywiązujemy zbyt małej wagi do wyboru pościeli. Prześcieradło wcale nie pozostaje bez wpływu na jakość naszego snu, trudno jednak przekonać się o tym, jeżeli nie zostanie ono wybrane w staranny sposób. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając prześcieradła.

Już na wstępie warto zwrócić uwagę na to, że prześcieradła wcale nie są sobie równe. Produkuje się je z różnorodnych materiałów i kieruje do zróżnicowanych grup odbiorców. Przed zakupem warto więc zastanowić się nad tym, jak przebiega nasz sen, czy często przewracamy się z boku na bok, czy się pocimy, a w końcu również – czy śpimy sami, czy z partnerem. Choć początkowo trudno w to uwierzyć, wszystkie te uwarunkowania mogą wywrzeć wpływ na nasze decyzje konsumenckie.

Najbardziej popularne są obecnie prześcieradła bawełniane, trudno przy tym dziwić się, że mają one szerokie grono zwolenników. Rozwiązania wykonane z bawełny charakteryzują się lekkością, delikatnością i przystępną ceną, trudno zatem dziwić się, że to właśnie je wybieramy w pierwszej kolejności. Niestety, nie są to rozwiązania stworzone dla osób mających niespokojny sen. Ich lekkość sprawia, że często ześlizgują się, ponieważ zaś pojawiają się na nich fałdy w pewnym momencie odkrywamy, że ponoszą część odpowiedzialności za nasze poranne bóle pleców.

Nieco droższe prześcieradła frotte nie są tak częstymi gośćmi w polskich domach, analiza ich zalet każe jednak przypuszczać, że w najbliższym czasie może się to zmienić. Prześcieradła wykonane z tego materiału oznaczają się nieco większym ciężarem, dzięki czemu pozostają na swoim miejscu nawet, jeśli przewracamy się niespokojnie nie mogąc zasnąć. Ponadto ich producenci coraz częściej oferują rozwiązania wyposażone w specjalną gumkę, dzięki której łatwiej nam je założyć mając pewność, że pozostaną na łóżku bez względu na okoliczności. Wcale nie mniej istotne jest to, że prześcieradła frotte dobrze chłoną wilgoć, o czym możemy się przekonać chociażby wówczas, gdy nie radzimy sobie z gorączką.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika