Potrzebne Ci lekcje gry na gitarze? W tym zwięzłym poście pokażę Ci na co powinieneś zwracać uwagę wybierając nauczyciela czy ewentualnie kurs gitarowy (mogą to też być ostatnio popularne lekcje gry gitarze online).

Przejdźmy teraz do tych trzech ważnych elementów na które zawsze wybierając lekcje czy kurs musisz zwrócić uwagę, aby nie podjąć złej decyzji.

Co jest ważne, aby charakteryzowało dobrego nauczyciela?

Naturalnie pierwszym elementem są kompetencje gitarzysty nauczyciela. Nie chodzi mi o to, że musi to być genialny i znany muzyk.

Musisz być pewien, że nie jest to jakiś samouk, który przed ludźmi grał w życiu dwa razy, a teraz chce sobie dorabiać udzielając lekcji.

Pamiętaj, że opanowanie złych nawyków jest później bolesne i czasochłonne do oduczania się. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć spokój i pewność, że nauczyciel wie co mówi.

Uważaj na lekcje za 20 czy nawet mniej złotych. Za tyle, to możesz co najwyżej pójść do fryzjera.

Zapytaj siebie czy lubisz jego granie

Nie musisz być fanem swojego nauczyciela, ale powinieneś lubić bądź doceniać jego grę na gitarze. To jest powiązane trochę z wyżej wymienionym punktem – jeśli nie podoba Ci się jak gra to być może nie wychodzi mu to zbyt dobrze.

Jestem świadomy, że może mieć inny styl grania niż Ty preferujesz. To nawet dobrze kiedy tak jest, bo da Ci trochę inne spojrzenie na muzykę i gitarę.

Nie chodzi mi o to, że musi być idealnym klonem Twojego wymarzonego, idealnego gitarzysty. Powinien po prostu umieć dobrze zagrać – nawet jeśli nie jest to Twój styl to widać (słychać) czy ktoś potrafi grać czy nie.

Nie zmienia to faktu, że musi umieć grać gatunek muzyczny, który chcesz grać. Np. jeśli to jest gitarzysta metalowy, a Ty chcesz uczyć się grać jazz to zbyt dużo z tego nie wyjdzie.

Jak Ci się z nim współpracuje?

Lekcje gry na gitarze powinny być miłym, wyczekiwanym czasem. Jest to tylko możliwe, kiedy Twój nauczyciel jest sympatyczny.

Powinien być wymagający i motywować do ćwiczeń, ale jednocześnie powinien być dla Ciebie miły i łatwo się dogadywać.

W przeciwnym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że lekcje gry na gitarze zaczną Cię stresować i męczyć, co doprowadzi do niechęci do samej gry i ćwiczeń. A to przecież ostatnia rzecz jakiej chcemy!

Więc dodaj również ten punkt do Twojego testu na najlepszego nauczyciela czy kurs gitarowy. Ktoś może myśli, że nie ma co się tym przejmować, ale sam zastanów się dan tym, że od tego zależy w dużej mierze czy będziesz miał miłe skojarzenia z ćwiczeniem na gitarze czy wręcz przeciwnie.

To tyle jeśli chodzi o lekcje gry na gitarze. Jeśli mieszkasz w większym mieście to raczej łatwo znajdziesz w okolicy nauczyciela. Jezeli w wiosce to prawdopodobnie będziesz musiał dojeżdżać (albo nauczyciel).

Pamiętaj, aby nie wybierać w pośpiechu, bo wtedy rzadko kiedy dokonuje się dobrej decyzji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nauki gry na gitarze, to zapraszam na stronę chwycgryf.pl/lekcje-gry-na-gitarze/

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika